Lughnasadh – Dankbaarheid voor het Graan en de Overvloed

Op 1 augustus vieren we Lughnasadh, ook wel Lammas genoemd. Het is het eerste oogstfeest, een moment van dank aan Moeder Aarde voor haar gulheid. De zon staat nog krachtig aan de hemel, maar we voelen al de overgang naar de herfst. De oogsttijd begint.

Centraal in dit feest staat graan – symbool voor overvloed, voeding en de eeuwige cyclus van leven en wedergeboorte. Vroeger werd het graan zelfs gezien als de god zelf, die zich offert om ons te voeden en daarna herboren wordt in het nieuwe zaad.

Hoe kun je Lughnasadh vieren?

🌾 Maak samen een graanpoppetje, een mooi symbool van jouw oogst. Versier het met linten in de kleuren van het vuur: goud, rood en oranje.
Bak een brood, eet bewust en deel je dankbaarheid.
Breng een klein offer aan de natuur, bijvoorbeeld graan, een stukje brood of fruit.
En denk eens na: wat kun jij delen met een ander? Overvloed is mooier als je het samen beleeft.

Wil je deze viering verdiepen met een mooi ritueel?
Ik heb een liefdevol samengesteld Lughnasadh Rituelenpakket voor je klaargezet – vol symboliek, kruidenmagie en praktische begeleiding. Perfect om jouw eigen Lughnasadh-moment te creëren.

👉 Bekijk hier het Lughnasadh Ritueel Pakket

Ik wens je een vrolijke, bewuste en dankbare Lughnasadh!

Liefs,
Yvonne